news koncerty bio media obchod kontakt

BIOGRAFIA


Všetci v kapele sme štastní schizofrenici, sexuálni devianti, mamickini milácikovia, alkoholici, rekreacní užívatelia drog, náladové indivíduá a hovná, co poriadne smrdia.

V našej hudbe sa odrážajú hlavne prvky blues a rocku. Pri tvorbe skladieb, ako aj na rôznych koncertoch velmi radi improvizujeme, ale odkaz našej kapely však zachytíte najlepšie naživo. Texty našich skladieb vyjadrujú väcšinou veci, ktoré sme zažili alebo pocity, s ktorými sa vieme stotožnit. Miestami sa medzi nimi však nájde aj sentimentálny odpad ;). It’s only rock & roll baby!

Aktuálna zostava Pussy Busters ponúka v prvom rade originálnu show, poctivu muziku a hlavne pocit skutocnosti, ktorý sa clenovia kapely snažia prostredníctvom vlastnej hudby sprostredkovat svojim fanúšikom. Táto hudba je venovaná hlavne ludom, ktorí majú radi surovost a priamost 70-tych rokov, ludom, ktorí si uvedomujú, že hudba je živý neustále vyvíjajúci sa „organizmus“. Všetci clenovia kapely pocitujeme potrebu sa hudobne vyjadrit a preniest tak do hudby svoje skutocné pocity a realitu. Snažíme sa spolu s dalšími kapelami rôznych štýlov vytvorit hudobnú scénu, o ktorej by sa dalo povedat, že je nezávislá, poskytujúca priestor pre tvorbu a ktorá má skutocnú umeleckú hodnotu v akomkolvek zmysle. Týmto vyjadrujeme jasné nie slovenským mainstreamovým rádiám, komercným televíziám aj internetu. Vytvárame im tak opozíciu a dávame ludom možnost výberu.

V apríli 2005 kapelu Pussy Busters založil Lukáš K. s vtedajším bubeníkom Tomášom S.. Hlavnou motiváciou bolo vytvorit a hrat protipól „bezduchej“ pop music, ktorá tvorila a ešte stále tvorí jedinú fungujúcu hudobnú scénu na Slovensku. V júni toho roku sa ku kapele pridal basgitarista Karol U., v septembri gitarista Denis D. a o rok neskôr Kika H.. Kapela postupne zacala pracovat na vlastných skladbách a v tej dobe odohrávala už aj svoje prvé koncerty. Neskôr miesto pôvodného bubeníka nahradil Chris S. Kapela zložila dalšie skladby a absolvovala viacero úspešných koncertov. V septembri 2008 došlo v kapele k viacerým zmenám. Basgitarista Kajo kapelu opustil a Denis, ktorý predtým v kapele hrával na gitaru, obsadil jeho miesto. Zaciatkom októbra 2008 niektoré dohodnuté koncerty s Pussy Busters odohral aj Vlado M., absolvent jazzového konzervatória v Prahe – Ježkáren. Vlado takisto spolupracoval pri nahrávaní skladieb na pripravovaný album (nahrával basu). V novembri 2008 odohral s kapelou Pussy Busters mini turné s powermetalovou kapelou Ravenclaw nový gitarista kapely, Martin S.Leto 2009 Chris sa rozhodol pre zmenu zivotneho stylu a odchádza studovat do UK. Za bicie sadá Duri R., ktorý po februarovom krste opušta kapelu. Po dlhodobej apatii do kapely pribudola na miesto bubenika nová krv v podani Peťa Kertvela. Jeho nástupom sa uzavrel kruh doterajších zmien a kapela začina pracovať na nových skladbách. Vdaka zo strany kapely patri vsetkým, ktorí nám pomáhajú a ulahcujú dusno pri každodennej existencii v stoke zabehnutých zvykov slovenskej „ hudobno-kultúrnej“ platformy.

Aktuálna zostava:

Kristína Hornikova
Lukáš Krehel
Martin Schewczuk
Denis Dupák


Ex: Tomas Senaši, Karol Uhrinec, Christián Szabo, Juraj Reško, Peter Kertvel

NEXT SHOWS


Krst nového albumu (Február 2020)
...